تبلیغات
وبلاگ تخصصی گــــــیــــم - بازیballance

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 26 بهمن 1388

بازی Ballance

منبع : http://www.bazidot.com
بازیی با سبک و سیاقی متفاوت ...
همانطور که از نام این بازی مشخص است هدف اصلی در این بازی حفظ تعادل و رساندن توپ به مقصد است.
در این راه موانع متعددی پیش روی دارید و این تصمیم های به موقع و سریع شماست که باعث دست یابی به هدف و پشت سرگذاردن مراحل می شود...

توسعه دهنده : Cyparade
ناشر : Atari
سبك : Puzzle
تاریخ انتشار : 2004/04/29
سیستم مورد نیاز : پنتیوم II ، ویندوز 98 و بالاتر ، 64 مگابایت رم ، 8 مگابایت كارت گرافیك ، 150 مگابایت فضای خالی
سیستم پیشنهادی : پنتیوم III ، ویندوز 98 و بالاتر ، 128 مگابایت رم ، 16 مگابایت كارت گرافیك ، 150 مگابایت فضای خالی

Ballance نام بازیی است که شاید کمتر کسی اسم آن را شنیده باشد اما کسانی که این بازی را خریداری کردند می دانند که این بازی ارزش بازی کردن را داشت ، این بازی ساخت کمپای Cyparade می باشد و توسعه دهنده ی آن شرکت Atari است . داستان بازی اینگونه است که شما ، هدایت توپی را بر عهده دارید و باید این توپ را به مقصد برسانید و در به مقصد رساندن این توپ با موانع زیادی رو به رو خواهید شد و باید تلاش بسیار زیادی بخرج دهید و گاهی بخاطر یک اشتباه کوچک مجبور خواهید شد مجددا از ابتدا بازی را ادامه دهید. مراحل بازی از موانع و تنوع خاصی بر خوردار است و وقتی که یک مرحله را پشت سر گذاشتید ، فکر می کنید چقدر این مرحله سهل و آسان بوده اما در مرحله ی بعد دوباره باید تلاش زیادی بکنید تا توپ را به مقصد هدایت کنید و اگر در یک مرحله با مشکل مواجه شوید و کار به اتمام رساندن آن دشوار شود به هیچ وجه از بازی زده نمی شوید و بالعکس بیشتر جذب آن شده و تمام سعی خود را برای اتمام مرحله و ادامه بازی بکار خواهید برد. موانع در بازی به شکلی طراحی شده اند که در اوایل بسیار پیچیده به نظر می آیند اما بعد از مدتی متوجه می شوید که نه تنها پچیده نیستند بلکه بسیار ساده است. از جمله موانعی که در بازی وجود دارد می توان به کیسه هایی اشاره کرد که در هوا به یک طناب متصل اند و با برخورد به آنها به شما باعث سقوط شما می شوند.شما تمام بازی را بایک توپ انجام نمی دهید بلکه در بازی ، شما از 3 توپ مختلف استفاده می کنید . در هر مرحله مکان هایی وجود دارد که شما می توانید توپتان را تعویض کنید حق انخاب شما بین 3 توپ با خواص مختلف است.

توپ سنگی : این توپ بسیار قدرتمند است و در جابجا کردن اشیا به شما کمک بسیاری می کند اما کنترل این توپ نسبت به بقیه ی توپ ها سخت تر می باشد و این به خاطر وزن زیاد توپ می باشد بطوریکه در سرازیری ها به سختی می توان آن را مهار کرد و باید در استفاده از آن دقت کنید.

توپ کاغذی : سبک ترین توپ ، توپی که در بسیاری از مواقع شما را یاری می کند. مهمترین قابلیت این توپ این است که وقتی بر روی فن هایی که در بازی وجود دارد می روید با این توپ به سمت بالا می روید و همچنین در جاهایی می توانید به شکل عمودی حرکت کنید. کنترل این توپ بسیار ساده می باشد.

توپ چوبی : توپی که در اول هر مرحله در اختیار شماست این توپ از کنترل خوبی برخوردار است و تقریبا نقطه ی بین دو توپ دیگر می باشد.

این قابلیت که شما در بازی از 3 توپ استفاده می کنید جذابیت بازی را دو چندان کرده چون این شما هستید که باید تصمیم بگیرید از کدام توپ استفاده کنید تا به مقصد برسید.

گرافیک بازی با توجه به حجم کم بازی (80 مگابایت) قابل قبول بوده و جزییات خوبی دارد اما یکی از نقاط ضعف بازی بخش صدای بازی می باشد که بسیار ضعیف ارایه شده است ، البته صدای اشیا در حد معمولی است و اما موزیک بازی نیز یکی دیگر از بخش های ناموفق و ضعیف بازی به شمار می آید.در کل این بازی را به تمام کسانی که به این سبک بازی علاقه دارند توصیه می کنم که حتما این بازی را امتحان کنند.
طبقه بندی: بازیballance، 
ارسال توسط محمد جواد حیدری
آرشیو مطالب
نظر سنجی
نظر شما در مورد این وبلاگ؟


پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin